Na túru s Naturou

Skutok pre mokraď

Spravodajca Na túru s NATUROU

Z listárne Živej prírody – Oči na stopkách

Rubrika: Oči na stopkách 3. 2. 2010 Autor: Pracovný tím programu
Z listárne Živej prírody – Oči na stopkách

Počas terénnych vychádzok sa stretnete s rôznymi ľuďmi a situáciami. Majte pritom „oči na stopkách“ a informujte o všetkých negatívnych aj pozitívnych prípadoch správania sa ľudí v prírode. Máte možnosť o tom napísať do rubriky Oči na stopkách v Spravodajcovi Na túru s NATUROU. Ponúkame vám nahliadnutie späť do Listárne projektu Živá príroda (2001–2003). Veríme, že listy pracovných skupín budú pre vás aj po vyše 7 rokoch inšpiráciou.

Vybrali sme pre vás z Listárne Živej prírody (2001-2003):

  • "Pri návrate do Banskej Bystrice, keď sme prechádzali Hornou Mičinou, otec sa ŽIVÁ PRÍRODA: Skupina Lienky zo ZŠ Moskovská v B. Bystricirozhodol, že sa ešte zastavíme na lúke, ktorá bola pri ceste... pri kameňolome sme našli pomerne veľkú divokú skládku... aj veľké pneumatiky, ktoré sú z gumy a tie sa nikdy nerozložia. Ľudia by sa mali zamyslieť nad tým..."
    Miroslav Repaský zo skupiny Koala, ZŠ SSV, Banská Bystrica

  • "My máme v blízkosti našej školy lužný les... Najčastejšie z plazov vidieť slepúcha. Dvoch sme videli zabitých na ceste... Nepáči sa mi, že ľudia zahadzujú papiere na zem. Keď sme odchádzali, zakaždým sme spravili poriadok. Každú druhú stredu sme chodievali na vychádzky aj k Chorvátskemu ramenu. Toto miesto najviac využívajú rybári a po nich tam zostáva veľa odpadu - igelitové vrecká, rôzne umelohmotné nádoby aj rybárske lanká. Lanká sú pre živočíchov veľmi nebezpečné, lebo keď sa do nich niektoré zvieratko zamotá, môže si ublížiť alebo uhynúť. Mohli by tu byť aspoň 3-4 odpadkové koše... Na lúku sme chodili v blízkosti Chorvátskeho ramena a pri Malom Draždiaku. Chodí tam veľa ľudí na prechádzku a venčia tam psov. Robia tam neporiadok. Preto sme tam chodili zbierať smeti. Popri tom sme pozorovali prírodu."
    skupina zo ZŠ Turnianska, Bratislava
Pridať komentár

Ak chcete pridávať komentáre, musíte byť prihlásený