Na túru s Naturou

Skutok pre mokraď

Spravodajca Na túru s NATUROU

V našej školskej záhrade máme najkrajšiu vtáčiu búdku, či kŕmidlo !

Rubrika: Poradňa 1. 12. 2017 Autor: Barbora Mistríková
V našej školskej záhrade máme najkrajšiu vtáčiu búdku, či kŕmidlo !

Milí Naturáci, milé prieskumné skupiny!

Rastliny a niektoré živočíchy sa pomaly pobrali na zimný spánok, či hybernáciu. Niektorí však stále musia počas zimy fungovať a vyrovnávať sa s nástrahami počasia. Začiatok zimy je zatiaľ priaznivý voči našim „divorastúcim“ a „divožijúcim“ priateľom, avšak s príchodom zimnej pokrývky to nebudú mať ľahké.

Slovenská agentúra životného prostredia v rámci programu Na túru s Naturou pre vás pripravila súťažnú úlohu, ktorá bude na záver vyhodnotená.  

Úlohou je zostrojiť tú najkrajšiu a najlepšie slúžiacu vtáčiu búdku, či kŕmidlo pre lietajúcich priateľov, ktorú umiestnite vo vašej školskej záhrade. Avšak úloha pokračuje - budete sledovať a monitorovať vtáctvo, ktoré sa v nej zastaví!

Na to, aby ste boli zaradení do hodnotenia je potrebné, aby ste svoju vtáčiu búdku, kŕmidlo odfotografovali a to 1. na začiatku ( príprava , materiál, kto to bude vyrávať - prac. skupina) 2. počas výroby ( fotografia z čiastočnej práce, ako postupujete) a 3. na záver (fotografia umiestnenia hotovej vtáčej búdky, kŕmidla v školskej záhrade) - t.z. 3 fotografie spolu s celou prieskumnou skupinou. Tieto fotografie s krátkym popisom, či článkom, kde a ako ste majstrovali vtáčiu búdku, kŕmidlo umiestnite v rubrike Ekologické projekty.

Zároveň však budeme od vás očakávať príspevky z monitorovania vtáčej búdky, kŕmidla (vtáctva, či živočíchov), ktoré budete v rámci programu fotografovať, publikovať spolu s krátkym popisom, či článkom v rubrike Oči na stopkách.

Tie prieskumné skupiny, ktoré dodržia všetky vyššie spomínané kroky a teda budú mať publikovanú, nielen dokumentáciu ako zostrojovali búdku,kŕmidlo ale čo najviac fotografií z monitorovania jednotlivých druhov živočíchov, budú zaradené do hodnotenia. Za každú fotografiu spolu s článkom dostane prieskumná skupina bod. Kto získa najviac bodov, bude víťazom. Ak by sa niektoré prieskumné skupiny bodovo zhodovali, bude nasledovať žrebovanie!

Príspevky môžete publikovať cez svoje staré konto v programe Na túru s Naturou alebo noví záujemci si vytvoria nový účet prieskumnej skupiny v programe.

Ešte najdôležitejšia informácia:

Súťažná úloha bude trvať od 15.decembra 2017 - do 15.marca 2018. Pre víťazov čaká zaujímavá cena! Tešíme sa na vaše "Najkrajšie vtáčie búdky, kŕmidlá" a vaše príspevky!

Pekný adventný čas praje

Barbora Mistríková

Pridať komentár

Ak chcete pridávať komentáre, musíte byť prihlásený