Na túru s Naturou

Skutok pre mokraď

Spravodajca Na túru s NATUROU

Deň zeme 2017

Rubrika: Ekologické projekty 24. 5. 2017 Autor: Mgr. Lucia Galdunová Skupina: Ochranáčik
Deň zeme 2017

Deň zeme 2017

      História Dňa Zeme sa začala písať v roku 1970 v USA, kedy senátor Gaylord Nelson poveril študenta Denisa Hayesa organizáciou série environmentálnych protestov a výukových programov s cieľom podporiť environmentálne hnutie v celom USA. Prvý Deň Zeme bol úspešný a v Spojených Štátoch viedol okrem iného aj k založeniu Americkej agentúry pre ochranu životného prostredia a k prijatiu Zákona o čistote ovzdušia, Zákona o čistote vody a Zákona o ohrozených druhoch. Miléniový Deň Zeme v roku 2000 bol tematicky zameraný na globálne otepľovanie a čisté energie. Svoje podujatia počas neho organizovalo asi 5000 environmentálnych skupín z rekordných 184 krajín sveta.

Dnes oslavuje Deň Zeme viac ako miliarda ľudí v 175 krajinách sveta. Deň Zeme sa tak stal najväčším sekulárnym sviatkom, ktorý slávia ľudia spoločne na celej planéte bez ohľadu na pôvod, vieru alebo národnosť.

22. apríl teda môžeme považovať za výročie vzniku moderného environmentálneho hnutia.

Aj my sme si práve tento deň pripomenuli akciou zameranou na vyčistenie okolia našej školy a prípravou políčok, záhonov. Žiaci spoločnými silami vyzbierali odpadky a pripravili si políčka na siatie, a tak aspoň troškou prispeli ku zlepšeniu nášho životného prostredia.

Pridať komentár

Ak chcete pridávať komentáre, musíte byť prihlásený